20 Haziran 2013 Perşembe

Migren ben senden çok sıkıldım!!!

Bazen, "migren" denen illet öyle  canımı sıkıyor ki, hayata dair yaşama sevincimi, ümidimi kökten yitiriyorum :( Tıp biliminin bu konuda, bu yüzyılda çaresiz oluşu beni adeta çıldırtıyor. 


"Bir ömür bununla nasıl yaşayacağım?" diye konuşan bir kemirgen var beynimin içinde. 

Migren ben senden çok sıkıldım!!!

Ve arkadaşlar lütfen her türlü öneriye açığım. İlaç tedavisi dışında (ben pek çok ilaç kullandım ve sonuç alamadığım için) çeşitli tedavi yolları deneyip de başarıya ulaşan oldu ise beni yönlendirirse öyle mutlu olurum ki... Önerilerinizi bekliyorum.

Sevgiler...


10 yorum:

 1. maalesef ben de migrenliyim. 6 ay tedavi gördüm (sibelium), tedavi sürecindeyken azalmıştı ama tedavi bitince kaldığı yerden devam etti. bi doktor da atak halindeyken relpax vermişti. acaip bi ilaç tık diye gidiveriyor. ama içinde 6 tanecik olduğu için pek kıymetli. valla ben ilaçtan bahsettim istemediğin halde, ama benim ağrım olunca zehir de içerim gibi geliyor. geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 2. morumsubalon, ben de tedaviye sibelium ile başladım, bana mısın demedi. ardından "topamax"la kullandığım 8 ay boyunca rahat ettim. bırakınca kaldığı yerden devam etti. bir yıl refleksoloji tedavisi aldım. o süreçte sonunda migrenim bir nebze olsun terbiye oldu diyebilirim, ama hala hayatımdan çıkaramadık tamamen. "relpax" ise yaklaşık dört yıldır kriz anlarında sığındığım bir ilaçtır ki evden de çantamdan da eksik etmemeye çalışıyorum ama dediğin gibi bir kutuda 6 tanecik olduğundan çok temkinli kullanıyorum.

  özetle, ben şu illetten tamamen kurtulmak istiyorum :( çok zor bişey istediğimi de biliyorum.

  bu arada paylaşım için teşekkürler...

  sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. migren. hep duyarım. bayanlarda daha çok oluyor sanırım.
  bak ne dicem bir eft uzmanına sorsana.
  dene bi.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle. lanet olsun "östrojen" hormonuna :(

   Sil
 4. sevgili zeze,
  geçmiş olsun.
  oldukça zor olmalı migrenle yaşamak.
  regl dönemi başım ağrır benim de ve ona dayanmak bile oldukça sıkıntılıyken senin durumun çok daha yorucu olmalı.
  dilerim kalıcı bir tedavi yöntemi bulursun. ama; o zamana kadar yapılabilecek tetikleyicileri bulup onlardan uzak durmaya çalışmak olabilir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öyle çok şey var ki, hayattan soyutlamam lazım kendimi :(

   Sil
 5. halamın migreni vardı. her türlü tedaviden sonra rus bir doktorun şakaklara iğne batırma seanslarından sonra rahatladı.

  geçmiş olsun,
  sevgiyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler...

   şu rus doktor hayatta mı bu arada :) ya da uyguladığı yöntem nedir, ben her yolu denemeye hazırım, bilgi verirseniz sevinirim...

   Sil
 6. of cok zor hakkaten bır gecsın ve gelmeısn bırdahaaaa

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...